More

  Nxënësit nesër kthehen në mësim

  - Marketing -

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit nesër do të kthehen në bankat shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor  2019/2020.
  Mësimi do të vazhdojnë ta ndjekin 270.000 nxënës të shkollave të mesme dhe fillore, mes të cilëve rreth 20.00 filloristë.
  Mësimdhënësit vazhdojnë të punojnë me paga më të larta nga janari për 10 për qind, në pajtim me marrëveshjen e arritur midis Sindikatës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  “Përshëndetje, quhem Covid 19”, letra që po trondit rrjetin në mbarë botën

  E gjithë bota po lufton me një pandemi të tmerrshme, e cila po shkatërron atë ngadalë. Koronavirusi është përhapur...

  Restoranti i emigrantit nga Radusha e Shkupit ndan ushqime falas për të moshuarit dhe spitalet në Amerikë

  Roma’s Italian Restaurant në pronësi të emigrantit nga Radusha e Shkupit ka marrë një aksion të madh humanitar. Ky...

  Sulejman Rexhepi: Po hapen dyert e BE për RMV dhe Shqipërinë

  Me rastin e dhënies së dritës së gjelbërt nga Këshilli i Ministrave të BE për fillimin e negociatave të...

  Rosat të qeta duke kaluar rrugëve të Shkupit

  Për derisa të gjithë jemi në izolim shtëpiak pas orës 21:00 , kafshët apo shpendët gjejnë rrugën e lirë...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -