Home / DËRVENI / Objekti i stadiumit në Zhelinë në gjendje të mjerueshme

Objekti i stadiumit në Zhelinë në gjendje të mjerueshme

Këto foto që po duken më lartë janë te objekti i cili është ndërtuar në kuadër të stadiumit në Zhelinë. Pamjet janë trishtuese eshe pse ky objekt mësohet se është ndërtuar para disa viteve dhe ka shërbyer sportdashësve dhe fudbollistëve të Zhelinës. Nga fotot duket se ka ardhur në gjendje mjaft të keqe si rezultat i pakudesisë nga organet kompetente dhe nga zullumqarët që kalojnë andej.

Sot në rrjetet sociale banorët e Zhelinës i bëjnë thirrje komunës së Zhelinës dhe organeve tjera kompetente për rregullimin dhe mirmbajtjen e këtij objekti.

Shpresojmë se pas këtij apeli, situata do të përmirsohet dhe objekti të duket ashtu siç i ka hije një objekti sportiv.

/derveni.info

About Derveni Info

Check Also

Francë, mobilizim masiv kundër reformës së pensioneve

Më shumë se 500-mijë persona manifestuan sot në mbarë Francën, në kuadër të një greve …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *