More

  Para dhe pas! Ja si ka ndryshuar pastërtia e Detit të Zi në Turqi gjatë pandemisë

  - Marketing -

  Përpos të gjithë izolimit, viktimave dhe infektuarve një nga të mirat që solli kjo pandemi është përmirësimi i cilësisë së ajrit. Kjo gjë është dukur më së shumti në dete, por edhe në mjegullnajat e krijuar mbi “kurorën” e qiellit e cila këto kohë për shkak të izolimit ka qenë më e tejdukshme. Izolimi i COVID-19 ka lënë shenjat e saj pozitive edhe në Turqi, më konkretisht në Stamboll.

  Deti i zi, që përshkon mes për mes “Urën e Bosforit”, është parë tejet i kaltërt kohët e fundit, pamje kjo që në të kaluarën vështirë se e gjeje.

  Megjithatë duhet theksuar fakti që Turqia vijon të mbetet ende një vatër aktive e koronavirusit dhe vendi ende është duke ndjekur masat strikte për të parandaluar përhapjen a pandemisë. Kujtojmë që deri më tani në Turqi janë regjistruar 159,797 të infektuar, ndërsa 4,431 të tjerë janë shpallur të vdekur, shkruajnë mediat e huaja.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  ‘Të marr atë që kam lënë pas’/ Në mes të kulmit të suksesit, Noizy komunikon vendimin e papritur

  Reperi i njohur shqiptar Noizy, në kulmin e karrierës së vet ka bërë një postim të mistershëm në rrjete...

  176 raste të reja me Kovid-19, 80 të shëruar dhe 9 viktima

  176 raste të reja me Kovid-19 janë regjistruar sot në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit janë...

  Mickoski: Jam i bindur se VMRO-DPMNE do të fitojë në zgjedhjet parlamentare

  Lideri i opozitës Hristijan Mickoski të premten shkurtimisht vizitoi MEDIAL-n ku në studion tonë e regjistruam video-intervistën në kuadër...

  Bllokohen mbi 1 mijë mërgimtarë në kufirin Serbi-Hungari, Kroacia bllokon kufirin

  Për shkak të rritjes së numrit të madh të viktimave dhe të infektuarve në Serbi nga koronavirusi, Kroacia posa...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -