Home / BOTA / Pas Shqipërisë edhe Maqedonia e Veriut merr dritën jeshile nga Bundestagu

Pas Shqipërisë edhe Maqedonia e Veriut merr dritën jeshile nga Bundestagu

Bundestagu gjerman ka votuar pro hapjes së negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian.

Për “PO-në” votuan 476 vota, 122 ishin kundër dhe 16 abstenuan.

Bundestagu i jep dritën jeshile qeverisë që në tetor të votojë për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut.

About Derveni Info

Check Also

Kush është 36-vjeçari që u gjet i pajetë në burgun e Greqisë

Një 36-vjeçar shqiptar, i cili ishte i burgosur në Greqi, është gjetur mëngjesin e sotëm …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *