More

  Pas Shqipërisë edhe Maqedonia e Veriut merr dritën jeshile nga Bundestagu

  - Marketing -

  Bundestagu gjerman ka votuar pro hapjes së negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian.

  Për “PO-në” votuan 476 vota, 122 ishin kundër dhe 16 abstenuan.

  Bundestagu i jep dritën jeshile qeverisë që në tetor të votojë për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ajdini: “PDSH-ja do ti fiton zgjedhjet e 12 prillit”, jemi të izoluar nga mediat dhe portalet

  “PDSH-ja do ti fiton zgjedhjet e 12 prillit” kështu deklarohet sekretari i përgjitshëm i PDSH-së, Sali Ajdini në intervistën...

  Qeveria vendosi Hatixhja dhe familja të marrin shtëpi

  Protagonistët e filmit dokumentar “Toka e Mjaltit”, Atixhe Muratova dhe familja Husein dhe Lutvie Sam me tetë fëmijë do...

  MBROHET MAGJISTRATURA E PARË NË UNIVERSITETIN ‘NËNË TEREZA’ NË SHKUP

  Sot në hapësirat e Fakultetit të Shkencave Teknike të Universitetit 'Nënë Tereza' në Shkup, kandidati për magjistër në drejtimin...

  22 vite nga sulmi i dytë në familjen Jashari

  Sot shënohet 22-vjetori i sulmit të dytë të forcave të Serbisë ndaj familjes Jashari në Prekaz. Atë ditë, më 22...
  - Marketing -
  - Marketing -