More

  Pendarovski takoi kampionin e botës në vallëzim bashkëkohor, Andi Ismailin

  - Marketing -

  Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot e pranoi në takim 11 vjeçarin nga Gostivari, Andi Ismaili, i cili kohë më parë u shpall kampion bote në vallëzim bashkëkohor.

  Në takimin, ku morën pjesë edhe prindërit e tij, Andi rrëfeu përvojën e tij nga pjesëmarrja nga Kampionatin Botëror, i cili në dhjetor të vitit të kaluar u zhvillua në Osa, Poloni. Në këtë Kampionat, Andi e fitoi vendin e parë në kategorinë e vallëzimit bashkëkohor solo për fëmijë.

  Presidenti Pendarovski, siç njoftojnë nga kabineti i tij, ka theksuar se Andi edhe pse i ka vetëm 11 vjet, ai më është ambasador i vendit tonë për shkak se ka arritur ta promovojë Maqedoninë e Veriut, përmes artit në vallëzimin e tij. Edhe për këtë, siç ka potencuar presidenti Pendarovski, të rinjve të talentuar shteti duhet t’ju jep mbështetje pa rezervë.

  Andi në këtë takim me presidentin Pendarovski, e ka informuar atë se sfida e ardhshme e tij është Kampionati Evropian në Xhaz, balet klasik dhe bashkëkohor, i cili në qershor të këtij viti do të zhvillohet në sallën e Operës dhe Baletit Kombëtar në Shkup.

  Talenti i ri Andi Ismaili, është anëtar i studios së vallëzimit “I Dance”, nga Gostivari. Për koreografinë me të cilën fitoi në Kampionatin Botëror në Poloni, atij i kanë ndihmuar trajnerë dhe koreografë edhe nga studio “Brejk a Leg”, nga Shkupi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ahmeti nga Gostivari: Më mirë Naseri se sa Zorani a Hristijani

  Shtabi Qendror Zgjedhor pranë Bashkimit Demokratik për Integrim në vazhdën e tubimeve nga qyteti në qyteti është duke marrë...

  Sela: Pritjet e qytetarëve dëshmojnë dështimin e qeverisjes aktuale

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela u bëri thirrje qytetarëve që të dalin sa më masivisht në zgjedhje,...

  Gashi: Do të angazhohemi që rroga e arsimtarit të jetë sa e deputetit

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, para qytetarëve të Fushë Tophanës deklaroi se koalicioni ASH- AAA do të angazhohen në...

  Murati: Aplikoni për mbështetje finansiare për bizneset e reja

  Zëvendës drejtori i Agjencionit për punësim i Maqedonisë së Veriut, Bekim Murati ka informuar se ky agjencion sot ka...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -