Home / LAJME / Përfundon rikonstruimi i urës Goce Dellçev

Përfundon rikonstruimi i urës Goce Dellçev

Rikonstruimi i urës Goce Dellçev ka përfunduar dhe me këtë është normalizuar edhe trafiku.

Vozitësit të cilët e frekuentojnë këtë rrugë shprehen të kënaqur nga fakti se ditëve të kaluara derisa kanë zgjatur punimet, është shkaktuar një kaos i vërtet, madje duke pritur edhe nga 40 minuta për ta përshkruar rrugën nga Q.T. Mavrovasja deri tek Qeveria apo Postat e Maqedonisë.

Nga Qyteti i Shkupit shprehen se rikonstuimi i urës në fjalë ka përfunduar në afatin e paraparë, 19 gusht.

About Derveni Info

Check Also

Familja Hasani bëhet me shtëpi të re, nga Zvicra në Saraj me motor, për t’ua dhuruar çelësat

Familja Hasani nga Saraji i Shkupit u bë me shtëpi të re. Ata paraprakisht kanë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *