More

  Përplasje për pushtet në një parti politike në Maqedoni?! Ja detajet..

  Emrat e propozuar për poste në eshalonin e tretë të qeverisë dhe anashkalimi i Forumit Rinor ka ngjallur paknaqësi të mëdha në rradhët e lëvizjes Besa.

  Kryetari i forumit rinor nga kjo parti, Liridon Useini thotë se për të është i papranueshëm fakti që Lëvizja Besa po anashkalon rininë që nga momenti kur u formuan listat për deputet e deri në emrat propozuar për drejtor.

  Useini i tha News33.tv se ditë më parë persona të rëndësishëm brenda partisë i kanë dërguar mesazhe që ai të vet largohet nga kryesia e partisë.

  Ndryshe Lëvizjes Besa i takojnë 15 drejtori e në mesin e emrave të propozuar për këto poste janë Abdush Demiri dhe Adnan Azizi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Tetovë: Paraqiten grabitës të armatosur me maska

  Dy persona me maska dhe armë kanë vjedhur para nga një bastore në fshatin Tearcë të Tetovës. Policia nuk...

  UNT: Mr. Blerant Ramadani prezantoi punimin me temë: “Gjenerimi i vitit tipik meteorologjik për implementim në sistemet fotovoltaike”

  Universiteti "Nënë Tereza" në Shkup vazhdon me organizinin e “Brown Bag Seminar Series" si një praktikë e re pranë...

  Zv/ministri Bekim Rexhepi, takoi ekspertin e administratës Aleksandars Antonovs

  Zv/ministri i Transportit Bekim Rexhepi sot zhvilloi takim pune me Aleksandrs Antonovs, ekspert i analizës funksionale dhe riorganizimit shtetëror,...

  Ahmeti demanton Bexhetin, interpelancë thëret opozita

  Kreu i BDI-së Ali Ahmeti thotë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar për zërat se deputetë të BDI-së...