More

  Përurohet kënga për dëshmorin Naser Veliu


  Në festivalin e muzikës së pastër shqiptare ‘Polifest’ në qytetin e Kërçovës është përuruar edhe premiera e këngës kushtuar dëshmorit dhe veprimtarit shqiptarë Naser Veliu.

  Ky projekt mban vulën e tekstit nga Izet Fejzullai ndërkohë që është kënduar në mënyrë të mrekullueshme nga këngëtarët Sinan Zulbeari dhe Naziktere Iseini.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ambasadorja e SHBA-ve, Bërns uron shqiptarët për Ditën e Alfabetit

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë të mbështesin diversitetin kulturor dhe historik të Maqedonisë së Veriut, si...

  “Gryka e Dervenit” promovon lokacionit turistik “Kozjak” në komunën e Zhelinës

  Klubi Malorë "Gryka e Dervenit" vazhdon intensivisht realizimin e aktiviteteve te saj programore, duke promovuar destinacione atraktive të turizmit...

  24 viktima, 1.112 raste të reja me Covid-19 dhe 709 të shëruar!

  Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se nga 2.553 testime të realizuara, 1.112 persona janë diagonostifikuar me virusin korona...

  Në Shkup përurohet salla sportive “Alush Hamidi”

  Sot është lëshuar në përdorim salla e re e sportit “Alush Hamidi” pranë SHF “Kongresi i Manastirit” në Shkup,...