More

  Përvojat e mira të Kanjonit të Matkës prezentohen edhe në Shqipëri

  Në kuadër të Projekti per avancimin e turizmit bashkekohor STEP, i finansuar nga fondet e Bashkimit Evropian, sot në Belsh të Shqipërisë po mbahet seminati dyditorë me pjesmarrës nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria.

  Në këtë projekt janë të përfshira Rajoni i Pollogut dhe komunat e saj, si dhe Qarku i Elbasanit, me çka pritet thellimi i bashkëpunimit mes tyre në sferën e turizmit.


  Në puntorinë që mbahet sot dhe nesër në Belsh, përveç tjerash marrin pjesë edhe përfaqësuesit e Kayak & Boat Kanjon Matka Amet Saiti dhe Agron Jonuzi dhe Klubit Malor “Gryka e Dervenit” Xhemal Ramadabi dhe Isamedin Saiti të cilat përcjellin përvojat e zhvillimit të turizmit në Kanjonin e Matkës.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot, përkujtojmë ndarjen nga jeta të Naim Frashërit (1846-1900)

  Naim Frashëri lindi në Frashër të Dangëllisë më 25 maj 1846. Mësimet e para i mori në vendlindje, ku...

  Filipçe: Hapi i ardhshëm, orë policore

  Pas takimit të realizuar të Komisionit për sëmundje infektive, Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se nesër pritet që...

  Hazbi Lika: Me shumë dhimbje e krenari kujtojmë komandant Ilirin

  Sot shënuam përvjetorin e 14-të të rënies të Komandant Ilirit – Isa Lika (Komandant i Brigadës 112 “Mujdin Aliu”). Me...

  BESA cakton drejtorët, ja emrat

  Abdush Demiri është propozimi i Besë për drejtorin e Agjencionit për Punësim, Adnan Aziri, nëse merr leje nga qeveria,...