More

  Platforma online, Burim Rexhepi: Nëse përgatitjet do të kishin filluar më herët nuk do të gjendeshim në këtë situatë

  Arsimtari Burim Rexhepi nga shkolla e mesme e Sarajit i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat gjatë debatit për vitin e ri shkollor foli për vështirësitë që po gjejnë arsimtarët me platformën e re të mësimit online e lansuar nga Ministria e Arsimit. Ai tha se për 3 muaj, gjatë pushimeve verore nuk u bë asgjë, ndërkohë në 3 javët e fundit intensiteti i trjanimit ka qenë shumë i lartë duke krijuar në këtë mënyrë edhe konfuzion te arsimtarët por edhe te vetë nxënësit.

  Pjesën e tolerancës duhet ta kemi, edhe nga arsimtarët nga nxënësit dhe prindërit. Por ne kemi që nga muaji mars që presim nga Ministria e Arsimit të amrri disa hapa. Kjo është e gjhitha neglizhencë e Ministrisë së Arsimit sepse përpara kemi pasur 3 muaj të pushimeve verore dhe asgjë nuk u bë. Nëse përgatitjet do të kishin filluar më herët nuk do të gjendeshim në këtë situatë që jemi tani ku nuk po kuptohet asgjë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Saraji, Studeniçani, Haraçina me më pak raste me Kovid-19

  Saraji, Studeniçani, Haraçina dhe Shuto Orizarja janë komunat e Shkupit me më pak raste të të infektuarëve me Kovid-19,...

  Materije helmuese nga fabrika “Jugohrom” rrjedhin në lumin Vardar

  Ujëra ndotëse në ngjyrë të gjelbër dhe të verdhë nga mbeturinat industriale, për të cilat konsiderohet se përmbajnë krom...

  4 viktima dhe 408 raste të reja me Covid-19

  Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit nga 2140 testime të realizuara për të dyshuar të...

  Qeveria vendosi, kafenetë do të punojnë deri në ora 23:00

  Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe pranoi rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse...