More

  Pogba e Sançez, futbollistët më të paguar në botë?!

  Sipas të dhënave financiare nga “The Forbes”, Poll Pogba dhe Aleksis Sançez, janë futbollistët më të paguar për kohën e kaluar në terren. Pogba fiton 23 mln euro në vit dhe për një minutë në terren ka arkëtuar 37 mijë euro, ndërsa Sançez që ka pagë vjetore prej 24.6 mln euro, për 10 orë të futbollit në këtë sezon, ka fituar 41 mijë euro për një minutë në terrenin e gjelbër.

  Ndërkohë në sportet tjera, dominon Konor Mekgregor që ka arkëtuar 42 mln euro për një sezon, ose për një sekond të kaluar në “octagon”, irlandezi ka fituar 700 mijë euro.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bllokohet platforma për mësim online

  Ndërkohë që mësimin online më 1 tetor duhet ta ndjekin nxënësit e shkollave që nuk siguruan leje për mësim...

  Ish-ministri i policisë Jankullovska përfundon në burg (FOTO)

  Ish-ministrja e Brendshme, Gordana Jankiullovska është dërguar në burgun e Idrizovës. Policia konfirmon se që sot Jankullovska do të...

  Pa energji elektrike nesër vendbanimi Krushopek dhe një pjesë e vendbanimit Saraj

  Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër pa energji elektrike do të mbesin...

  Trump: Hoti e Vuçiq u përqafuan në Shtëpinë e Bardhë

  Presidenti i SHBA Donald Trump tha se udhëheqësit e Serbisë dhe Kosovës u përqafuan Shtëpinë e Bardhë dhe se...