More

  Policia Finaciare: Kallzim penal për keqpërdorime në FFM

  Drejtoria e policisë financiare ka ngritur kallëzime penale ndaj 11 personave fizik dhe 14 subjekteve juridike për përvetësimin e 2.4 mln euro nga Federata e Futbollit të Maqedonisë. I dyshuari i parë është Olgica Mladenovska, e cila në fund të vitit të kaluar, u pushua nga puna, pas 30 vitesh pune në FFM. Mes të dyshuarve është edhe ish presidenti i FFM-së, Ilço Gjorgjioski dhe një punjonjës tjetër që ka ndërmjetësuar në nxjerrjen e parave nga Mladonovska.

  “Me veprat inkriminuese, personat e raportuar fizik dhe juridike, nga 1 janari të vit 2015, e deri më 10 tetor të vitit 2019, në mënyrë të paligjshme kanë përfituar rreth 146 milion e 770 mijë denarë, me të cilën kanë dëmtuar Federatën e Futbollit të Maqedonisë,” thuhet mes tjerash në komunikatën e Drejtorisë së policisë financiare.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ramush Haradinaj shpall kandidaturën për President të Kosovës

  Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpallur publikisht kandidaturën për President. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka...

  Shkup: Banka e Trifun Kostovskit shkon në “steçaj”

  Alsat mëson se banka Eurostandard e Trifun Kostovskit shkon në falimentim. Nuk dihet fati i kredive dhe kursimeve të...

  108 vjet nga çlirimi i Shkupit/ ITSHKSH me akademi, lule te shtatoret e çlirimtarëve

  Sot mbushen plot 108 vjet nga çlirimi i Shkupit nga turqit, në vitin 1912. Kryengritja e përgjithshme shënoi një...

  Sela, Gashi dhe Thaçi pa kushte i shkuan në takim Zaevit e Pendarovskit

  Pas takimit mes Selës dhe Zaevit sot në kuvend të Maqedonisë së Veriut, vazhdon takimi mes Gashit dhe Zaevit....