More

  Policia në aksion. Kapen mbi 100 kg lëndë narkotike

  - Marketing -

  Si rezultat i hetimeve paraprake, ekipet policore në bashkëpunim me Prokurorinë Publike në Strugë mëngjesin e sotëm kanë sekuestruar mbi 100 kilogramë mariuhanë në një mjet lundrues në Liqenin e Ohrit.

  Droga është gjetur në rrugën rajonale Strugë-Ohër, respektivisht në afërsi të vendit të quajtur “Rampa”-Strugë.

  Në mjetin lundrues në afërsi të bregut të Liqenit janë gjetur shtatë çanta me mariuhanë me peshë të përgjithshme mbi 100 kilogramë.

  Policia në bashkëpunim me Prokurorinë po punojnë për zbardhjen e plotë të rastit./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Wizz Air cakton datën se kur fillon fluturimet nga Shkupi dhe Ohëri

  Nga e mërkura pritet të hapet me fluturim Aeroporti Ndërkombëtar – Shkup. WizzAir gjithashtu do të hap edhe aeroportin...

  Policia në aksion. Kapen mbi 100 kg lëndë narkotike

  Si rezultat i hetimeve paraprake, ekipet policore në bashkëpunim me Prokurorinë Publike në Strugë mëngjesin e sotëm kanë sekuestruar...

  Ambasada e SHBA-së me donacion për parandalimin e përhapjes së Covid-19

  Ambasadorja amerikane Kejt Mari Bërnz sot në Prokurorinë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut përmes Byrosë për luftë...

  Maqedonia me 1.8 milion votues!? Flet kryetari i KShZ

  KSHZ të mërkurën do ta përmbyll regjistrin zgjedhorë i cili pritet të ketë 1 milion e 814 mijë qytetarë....

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -