More

  Prezantohet “trefletëshi”, ja si duket telefoni i së ardhmes!

  Kompania kineze e prodhimit të telefonave, TCL ka prezantuar disa modele që mund të na udhëzojnë se në çfarë drejtimi do të shkojë në të ardhmen e afërt evoluimi i telefonave inteligjentë.

  Njëri prej këtyre koncepteve është edhe ai që njihet si “Tri Fold Phone” (TFP), ose shqip telefoni trefletësh. Bëhet fjalë për një model me tre ekrane në gjendje që të funksionojnë në mënyrë të pavarur nga njëri-tjetri kur janë të palosur dhe të funksionojnë si një ekran i tërë në momentin që hapen bashkë, apo vetëm dy prej tyre.

  Vetë kompania është në fazë testuese të të gjithë këtyre modeleve. Ajo thotë se nuk ka ende një plan për prodhim masiv për treg, as një çmim se sa mund të kushtojë ky model dhe as ndonjë të dhënë tjetër.

  “Për momentin jemi të përqëndruar tek dizajni dhe gjetja e një mekanizmi sa rezistent, aq edhe praktik për t’u përdorur nga njerëzit”, thotë kompania TCL./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ziadin Sela flet për ftesën e Ali Ahmetit

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, pas takimit të realizuar me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi, ka folur...

  Xhaferi: Nëse mandati ndahet pa pasur kryetar Kuvendi, rrezikohet që institucionet të hynë në krizë kushtetuese-institucionale

  Sipas kryesuesit të Kuvendit Talat Xhaferi i cili sonte ishte i ftuar në emisionin “10Minuta në TV21, nëse mandati...

  Demokratizimi VS Nacionalizmi: Çfarë humb dhe çfarë fiton Shkupi nga një “Kryeministër shqiptar”

  APELI I ZAEVIT PËR “ÇLIRIM NGA NACIONALIZMI” ËSHTË INTERPRETUAR SI “TË FLASËSH KUNDËR NACIONALIZMIT NGA POZICIONI I NACIONALISTIT”. REFUZIMI...

  Një viktimë dhe 141 raste të reja me Covid-19, shërohen 161 pacientë

  Ministria e Shëndetësisë raportoi sot për një pacientë të vdekur dhe 141 të infektuar me koronavirusin e ri brenda...