Home / DËRVENI / Protestuan banorët e Gërçecit

Protestuan banorët e Gërçecit

Pas 5 ditëve pa energji elektrike, banorët e fahatit Gërçes sot u grumbulluan për të protestuar para objektit të EVN-së në Gjorçe Petrov. Forca të mëdha policore ishin pozicionuar para objektit të EVN për të mbajtur rendin dhe qetësinë. Pas disa orëve protesta një grup prej 5 banorësh u takuan me drejtorin dhe më pas fshati u furnizua sërish me energji elektrike. Banorët e Gërçecit shpresojnë që ky problem të jetë tejkaluar dhe mos të përsëritet.

/derveni.info

About Derveni Info

Check Also

Shkon në 16 numri i viktimave të vullkanit në Zelandë të Re

Policia e Zelandës së Re njoftoi se një person që ishte duke u trajtuar në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *