More

  Protestuan banorët e Gërçecit

  - Marketing -

  Pas 5 ditëve pa energji elektrike, banorët e fahatit Gërçes sot u grumbulluan për të protestuar para objektit të EVN-së në Gjorçe Petrov. Forca të mëdha policore ishin pozicionuar para objektit të EVN për të mbajtur rendin dhe qetësinë. Pas disa orëve protesta një grup prej 5 banorësh u takuan me drejtorin dhe më pas fshati u furnizua sërish me energji elektrike. Banorët e Gërçecit shpresojnë që ky problem të jetë tejkaluar dhe mos të përsëritet.

  /derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kryemuftiu Tërnava viziton BFI

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, u.d. Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai,...

  Filloi asfalltimi i rrugës për Krushopek të epër

  Sot ka filluar asfalltimi i rrugës që lidh fshatrat Krushopek dhe Krushopek i epër. Ky projekt i shumëpritur nga...

  Ahmeti nga Gostivari: Më mirë Naseri se sa Zorani a Hristijani

  Shtabi Qendror Zgjedhor pranë Bashkimit Demokratik për Integrim në vazhdën e tubimeve nga qyteti në qyteti është duke marrë...

  Sela: Pritjet e qytetarëve dëshmojnë dështimin e qeverisjes aktuale

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela u bëri thirrje qytetarëve që të dalin sa më masivisht në zgjedhje,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -