More

  Publikohet lista e kompanive që keqpërdorën ndihmën shtetërore

  Qeveria ka bërë publike emrat e kompanive që kanë keqpërdorur ndihmën shtetërore.

  Pronarët e kompanive që janë në listë kanë marr ndihmën shtetërore për vete në vend që tua ndajnë punëtorëve. Në listë nuk saktësohet sa para ka marr secila kompani.

  Bëhet fjalë për 708 kompani të cilat për muajin prill dhe maj kanë marr rreth 385 mijë euro nga shteti për subvencionim të rrogave por nuk janë paguar të punësuarit.

  Kompanitë janë nga sferat e ndryshme dhe në të gjitha komunat.

  Linku: https://vlada.mk/node/22164

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Brava: Regjistrimi të mos krijoj realitetin, por të regjistroj realitetin

  Në shoqëritë multietnike sipas Muhedin Bravës nga Aleanca për Shqiptarët, regjistrimi si proces statistikor nuk mund t’i shmanget edhe...

  Bexheti: Nuk është e vërtetë se tek liqeni Treska do të ndërtohet Qendër tregtare

  Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexhiti, sot në një prononcim për ‘Sloboden pecat’ hodhi poshtë si të pavërteta...

  Aksion i madh policor në Vizbeg !!!

  Një aksion i madh policor po zhvillohet sonte në Vizbeg. Jozyrtarisht, në cak të arrestimit janë disa anëtarë të një...

  Muki para 3 viteve: Elhamduliah, të akuzarit e Monstrës së shpejti do të lirohen

  Ish deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri para tre viteve u shpreh se drejtësia e rastit Monstra po rikthehet në...