Home / LAJME / Qazimi: Qendra për arsimin e të rriturve vazhdon të frymojë shqip me të gjitha nishanet

Qazimi: Qendra për arsimin e të rriturve vazhdon të frymojë shqip me të gjitha nishanet

Shkup, 12 gusht – Drejtoresha e Qendrës për arsimin e të rriturve, znj. Lindita Qazimi përmes një postimi në rrjetet sociale ka shpërndarë disa dokumente në të cilat shihet se si gjuha shqipe po respektohet në nivelin e duhur në një institucion arsimor e që sipas saj, gjërat e mira vazhdojnë ngadalë duke frymuar shqip me të gjitha nishanet.

“Dalngadalë Qendra për arsimin e të rriturve vazhdon të frymoj shqip me të gjitha nishanet Krenare me ekipin tim!”, kështu ka shkruar drejtoresha Qazimi e cila këtë institucion e drejton prej disa viteve dhe vazhdon me sukses të jashtëzakonshëm ende.

 

About Derveni Info

Check Also

Përfundon rikonstruimi i urës Goce Dellçev

Rikonstruimi i urës Goce Dellçev ka përfunduar dhe me këtë është normalizuar edhe trafiku. Vozitësit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *