More

  Qendra e skijimit Kodra e Diellit do të shitet


  Do të shitet qendra e skijimit Kodra e Diellit. Qeveria thotë se planifikon të kërkojë investitor i cili do të menaxhojë të dy anët e malit, përkatësisht me pjesën e malit Sharr në Maqedoni dhe pjesën e malit që është përtej kufirit me Kosovën. Nëse nuk arrihet asnjë marrëveshje me Qeverinë e Kosovës, atëherë vendi do të veprojë i vetëm përmes Partneritetit Publiko- Privat ose do t’i shitet një investitori i cili do të ketë detyrim për të blerë dy hotelet shtetërore të ELEM TOURS.

  “Gjatë vitit të ardhshëm, do të shpallim thirrje publike për dhënien e Kodrës së Diellit si qendër skiimi, në privatizim të plotë ose si partneritet publiko-privat”, deklaroi Kreshnik Bekteshi, ministër i Ekonomisë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Tetovë: Paraqiten grabitës të armatosur me maska

  Dy persona me maska dhe armë kanë vjedhur para nga një bastore në fshatin Tearcë të Tetovës. Policia nuk...

  UNT: Mr. Blerant Ramadani prezantoi punimin me temë: “Gjenerimi i vitit tipik meteorologjik për implementim në sistemet fotovoltaike”

  Universiteti "Nënë Tereza" në Shkup vazhdon me organizinin e “Brown Bag Seminar Series" si një praktikë e re pranë...

  Zv/ministri Bekim Rexhepi, takoi ekspertin e administratës Aleksandars Antonovs

  Zv/ministri i Transportit Bekim Rexhepi sot zhvilloi takim pune me Aleksandrs Antonovs, ekspert i analizës funksionale dhe riorganizimit shtetëror,...

  Ahmeti demanton Bexhetin, interpelancë thëret opozita

  Kreu i BDI-së Ali Ahmeti thotë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar për zërat se deputetë të BDI-së...