More

  Qendra tregtare Saraj zgjeron hapësiren e saj afariste

  - Marketing -

  Qendra Tragtare “Saraj”, u hap në tetorë të vitit 2012, por me një kapacitet të përgjysmuar, edhe pse objekti ishte në tërësi i ndërtuar. Në atë kohë u bë hapja e Marketit, Barnatorja “Zegin” dhe Banka “ Tutunska”, ndërsa në katin e parë “Bazaro”, këndi për fëmijë, restoranti “Life”, dhe dyqanet për tekstillë. Por, me kalimin e kohës dita ditës shtohej numri i qytetarëve që vizitonin hapsirat komerciale dhe relaksuese të Qendrës “Saraj”.
  Pronarët duke parë nevojën e qytetarëve të Komunës së Sarajit dhe qytetarëve të Shkupit, të cilët e kanë vizituar këtë Qendër me ambient familjarë vendosën, që të zmadhojnë objektin edhe për 2300 metër katrorë, dhe të rrisin kapacitetin e tyre me oferta.
  Qendra Tregtare “Saraj”, në katin e dytë do të transferoj Lojrat për fëmijë me një kapacitet shumë më të madhe si dhe restorantin me ambient familjarë “Life”, ndërsa në katin e parë do të jetë kompania “Neptun”, me teknikë të bardhë, “Bazaro”, si dhe dyqanet e tekstilit, kurse në përdhes do të jetë Marketi, barnatorja “Zegin”, Banka “Tutnska” si dhe do të ketë mishtore dhe këmbimore.

  Në Qëndrën Tregtare “Saraj”, janë të punësuar reth 150 puntorë.
  Në këtë eveniment mori pjesë edhe kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  ILIR HASANI: Me zemër e me shpirt në Ramanli

  Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit...

  Shtohet numri i viktimave nga tragjedia në Ramanli

  Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës. Në repartin...

  FSHATI BREZË I BLLOKUAR , 1.5 metra BORË

  Nga të reshurat e borës, fshati Brezë i malësisë së Shkupit mbetet i bllokuar prej disa ditësh. Përmes këtyre...

  Ramush Haradinaj, viziton Çarshinë e Vjetër të Shkupit

  Sot, kisha kënaqësinë të pres për vizitë, ish Kryeministrin e Kosovës, njëherit dhe mikun tim z.Ramush Haradinaj. Në një...
  - Marketing -
  - Marketing -