Home / LAJME / Qeveria formon ekip operativ për të luftuar krimin dhe korrupsionin

Qeveria formon ekip operativ për të luftuar krimin dhe korrupsionin

Qeveria në mbledhjen e djeshme ka vendosur që të formojë ekip operativ i cili do ta luftojë krimin dhe korrupsionin, me qëllim që drejtësia të jetë e kënaqur dhe të ketë përgjegjësi për të gjithë që kanë marrë pjesë ose kanë ndihmua në këtë drejtim në të kaluarën.

Me ekipin në të cilin do të përfshihen përfaqësuesit më të lartë të gjitha institucioneve të vendit, do të udhëheqë ministri i i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.
Qeveria e RMV-së, angazhohet maksimalisht që drejtësia të jetë e kënaqur dhe të ketë përgjegjësi të plotë për të gjithë ata që kanë marrë pjesë ose kanë ndihmuar krimin dhe korrupsionin në të kaluarën dhe tani.

Ekipi operativ është plotësisht i përgatitur që të jetë në dispozicion të Prokurorisë Publike dhe të gjyqësorit në realizimin e obligimeve të tyre ligjore, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Qeveria.

About Derveni Info

Check Also

Përfundon rikonstruimi i urës Goce Dellçev

Rikonstruimi i urës Goce Dellçev ka përfunduar dhe me këtë është normalizuar edhe trafiku. Vozitësit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *