More

  Qindra polic në tentim të ndalimit të ‘Karnevalit të Vevçanit’, banorët i presin me fyerje e sharje ( VIDEO)

  Rreth 10 zyrtarë policorë hyjnë sot në Vevçani për ta ndaluar manifestimin që u mbajt në komunë. Qytetarët  që kishin ardhur ta përcjellin këtë event ,por edhe banorët policët i pritën me fyerje e sharje.

  Nga MBP nuk informacione zyrtare se përse është ndërhyrë dhe arsyeja e ndërhyrjes.Policia ka reaguar që të pengojë grupimet dhe respektimin e masave anti -Kovid.

  blob:https://www.facebook.com/281e2b13-a760-48e0-9bfe-bf25fdf94374

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Publikohen pagat e Kryeministrit dhe Ministrave

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka publikuar pagat e kabinetit të kryeministrit Zoran Zaev, transmeton Alsat. Pagë...

  Parashikimi i motit për ditën e sotme

  Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në vendet malore do të ketë kushte për...

  Brava: Regjistrimi të mos krijoj realitetin, por të regjistroj realitetin

  Në shoqëritë multietnike sipas Muhedin Bravës nga Aleanca për Shqiptarët, regjistrimi si proces statistikor nuk mund t’i shmanget edhe...

  Bexheti: Nuk është e vërtetë se tek liqeni Treska do të ndërtohet Qendër tregtare

  Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexhiti, sot në një prononcim për ‘Sloboden pecat’ hodhi poshtë si të pavërteta...