More

  Qyteti i Shkupit ndan 1 milion € për rrugën e Bojanës

  - Marketing -

  Këshilli i Qytetit të Shkupit ka sjellë vendim për bashkëfinansim të rrugës së fshatit Bojanë edhe atë për mjete në vlerë prej 60.000.oo denarë.

  Në kuadër të bashkëpunimit ndërkomunal me Komunën e Sarajit sot është publikuar vendimi i Qytetit të Shkupit për bashkëfinansim të projektit të shumëpritur për asfaltimin e rrugës kryesore në Bojanë. Sipas vendimit, mjetet do të mund të shfrytëzohen pas zgjedhjeve parlamentare 2020.  Nuk dihet se sa do të jetë kontributi i komunës së Sarajit, por një gjë është e sigurtë banorëve të Bojanës së shpejti do t’iu plotsohet edhe kjo kërkesë e kahmotshme./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ali Ahmeti: Vet Zaevi e pati thënë se Ahmetit nuk i dridhet qerpiku, BDI nuk është peng

  BDI nuk ka qenë dhe nuk është peng i asnjë qeverie. Nëse ju kujtohet, dëgjojeni deklarimet e Zoran Zaevit...

  Qyteti i Shkupit ndan 1 milion € për rrugën e Bojanës

  Këshilli i Qytetit të Shkupit ka sjellë vendim për bashkëfinansim të rrugës së fshatit Bojanë edhe atë për mjete...

  Ziberi fton Mickoskin dhe Zaevin në debat televiziv

  Kandidati i parë shqiptar për kryeministër të Maqedonisë së Veriut Naser Ziberi ka ftuar në debat televiziv Zoran Zaevin...

  BE miratoi hapjen e kufijve me 1 korrik me 15 vende, nga Ballkani janë……

  Këshilli i Bashkimit Evropian publikoi zyrtarisht të martën rekomandimin për heqjen e kufizimeve në kufijtë e jashtëm duke nisur...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -