More

  Qyteti i Shkupit ndanë 4 milion denarë për asfaltimin e rrugës që lidhë Sarajin me Rashçen

  - Marketing -

  Rruga Saraj-Rashçe e cila siç u njoftua kohë më parë punohet intensivisht me inicijativë dhe finansim ditekt nga banoret e Rashçes me në krye biznismenin Zulfi Bakiu , me vendim të  Këshillit të Qytetit të Shkupit janë ndarë 4.000.000 denarë , gjegjësisht rreth 65.00€ , njofton derveni.info.

  Projekti në fazën e punimeve fillestare nuk mori përkrahjen dhe ndihmën financiare nga Komuna e Sarajit , ku tash në fazën përfundimtare (asfaltimi) siç duket në ndihmë të banorëve ju ka dalur Qyteti i Shkupit , e jo Komuna e Sarajit , ku gravitojnë banorët e Rashçes , por edhe rruga është pjesë e Komunës së Sarajit.

  Derveni.info ju sjell ekskluzivisht dokumentacion , gjegjësisht vendimin e Këshillit të Qytetit të Shkupit për ndarjen e mjeteve për asfaltimin e rrugës që lidhë Sarajin me Rashçen./derveni.info

   

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -