More

  Qyteti i Shkupit pastron mbetjet bujqësore në Saraj

  - Marketing -

  Qyteti i Shkupit në kuadër të aktiviteteve të saj për anbient më të paster dhe preventivë ndaj zjarreve eventuale javën e kaluar ka pastruar disa deponi me mbetje bujqësore ne territorin e komunës Saraj.

  Nga Qyteti i Shkupit edhe njëherë bëjnë apel te bujqit që mos ti djegin arat e korrura por ti lëvrojnë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Fondi për Inovacione e publikoi sfidën e tretë për hulumtuesit e rinj

  Shkollat fillore dhe të mesme prej sot  deri më 16 mars, do të kenë mundësi të konkurrojnë në “Sfidën...

  Bora në Mavrovë arrin 11 centimetra, temperaturat bien nën zero

  Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej zero gradë është...

  Kanita publikon këngën e re

  Këngëtarja e re dhe simpatike, Kanita ka publikuar këngën e re. Projekti mban emrin “Fllad” dhe erdhi i shoqëruar edhe...

  SOT ËSHTË 104 VJETORI NGA RËNJA HEROIKE E ISA BOLETINIT

  "Un' jam mirë kur âsht' mirë Shqipnia." - Isa Boletini. 104 vjet më parë, në kurthën e pregaditur nga xhandarmeria...
  - Marketing -
  - Marketing -