Home / DËRVENI / Radusha në aksion

Radusha në aksion

Bashkësia Lokale e Radushës sot informon se banorët e fshatit u mblodhën për një aksion vullnetarë për pastrimin e rrugëve. Ky aksion siç duket edhe në foto do të ndihmojë edhe në rritjen e sigurisë në komunikacion pikërisht tani kur vijnë edhe mërgimtarët e shumtë. Aksionet e këtilla veç vijnë e shtohen nëpër fahatrat e komunës së Sarajit, siduket edhe si rezultat i mos angazhimit të organeve kompetente. Më poshtë keni fotot edhe njoftomin e Bashkësisë Lokale Radushë:

Aktivitet ♻️

Sot zhvilluam aktivitetin tradicional, ku bëmë pastrimin e rrugës Radushë-Shkup duke larguar pengesat nga vegjetacioni.
Një falemenderim të thellë për Hasan Zeqirin i cili me traktor, ndihmoi më përshpejtimin e punës.
Poashtu sot vendosëm që Samir Arifi të pastrojë fshatin nga mbeturinat dhe vegjetacioni,2 herë në javë me rrogë 100€.

Ju falemenderit për mirkuptimin!
#vazhdojmë

About Derveni Info

Check Also

Vatër e re zjarri shpërthen në Lubin të Sarajit

Para pak çastesh ka shpërthyer edhe një vatër e re zjarri në fshatin Lubin të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *