More

  Radushë: Banorët mbeten pa ujë, gurbetqarët finansojnë sanimin e problemit

  Banorët e f.Radushë me vet organizim dhe me ndihmën e gurbetçarëve, këtyre ditëve të ftohta kanë punuar në sigurimin e ujit të pijshëm për fshatin Radushë.

  Radusha ujin e pijshëm e siguron nëpërmjet një pusi me ndihmën e pompave elektrike.
  Por kjo nuk është zgjidhje afatgjate.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Disa vargje për hoxhë Zekirija Bajramin

  Syri i shpresës Në shtratin e dhimbjeve i sëmuri rënkon, me synin e shpresës gjithandej shikon... Kurajo i jep,vehten se dorëzon. Selamet që...

  Kastriot Rexhepi: Aktivistë të ASH i bashkangjiten BESËS (Foto)

  Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se aktivistë të ASH-së në Çair, gjegjësisht...

  Aksident dramatik: Autobusi mbetet i varur mbi urë

  Të paktën 7 persona mbetën të plagosur, pasi një autobus doli nga rruga dhe përfundoi i varur në një...

  Kryetari i Dibrës Duka: Faleminderit zv/ministër Bekim Rexhepi

  Sot Qeveria e RMV miratoi programin per financim të planeve urbanistike të propozuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve,...