More

  Real Madrid merr fitore të mundimshme ndaj Granada, tre pikë larg titullit

  Real Madrid ka vuajtur shumë në stadiumin ‘Nuevo Los Carmenes’ kundër Granada, por në fund ia doli të merrte tre pikë.

  Los Blancos triumfuan me rezultat 2:1.

  Dy golat mysafirët i shënuan shumë herët me anë të Ferland Mendy (10’) dhe Karim Benzema (16’).

  Por Granada ia doli të ngushtonte diferencën me të filluar pjesa e dytë, kur Marchis (50’) mposhti Thibaut Courtois.

  Në vijim e sfidës, vendasit u munduan me mish e me shpirt të fitonin pikë por megjithatë fati ishte në anën e Realit.

  Skuadra e Zinedine Zidane tashmë është vetëm tre pikë larg titullit, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje për t’u zhvilluar, duke tubuar 83 pikë.

  Granada mbetet në pozitën e 10 me 50 pikë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ibrahimi: Nëse e bëni Naser Zyberin kryeministër i keni 12 votat tona, në të kundërtën opozitë!

  Nga Zeqirja Ibrahimi Vetë e shkelën parimin “fituesi me fituesin”, e prishën lojën e zgjedhjeve lokale pikërisht përmes partive maqedonase,...

  Regjistrohen 378 shkelje për mosmbajtjen e maskës

  Gjatë 24 orëve të fundit (07/08.08.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 378 shkelje për mosmbajtjen e...

  Kjo është pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

  Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri...

  LSDM: Nikollovski dhe Grubi diskutojnë për bashkëpunim afatgjatë dhe harmonizim programor

  Nga LSDM, në lidhje me takimin midis dy sekretarëve të LSDM dhe BDI, informojnë që: Ne patëm një diskutim konstruktiv...