More

  REGJISTRIMI I NXËNËSVE NË AFATIN E DYTË NË SHMQSH “SARAJ” ME 24 DHE 25 QERSHOR

  - Marketing -

  Rregjistrimi për vitin shkollor 2019/2020 në Sh.M.Q.Sh “ SARAJ”-Shkup do të bëhet në dy drejtime :
  1.GJIMNAZ dhe
  2.EKONOMI

  1.Paraqitja e dytë: 24 dhe 25 qershor 2019 prej 08:00 deri 15:00, ndërsa rezultatet shpallen më 26 qershor 2019

  Në vitin e parë do të regjstrohen 204 nxënës në 6 paralele me mësim në gjuhën shqipe:
  I.Gjimnaz.
  II.Drejtimi ekonomi-juridik dhe tregëti 2 paralele.
  a)Profili arsimor-teknik i ekonomisë 34 nxënës, 1 paralele.
  b)Profili arsimor-administratë biznesi 34 nxënës, 1 paralele (profil i ri për vitin 2019/2020)

  – Dokumentet e nevojshme:

  1. Fletëparaqitje për regjistrim (sigurohen nga shkolla, gjatë aplikimit)
  2. Dëftesat origjinale të klasës VI, VII, VIII dhe IX
  3. Çertifikata e lindjes (pa marrë parasysh datën e dhënies).

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon ngjyrosja e betonit te Çairçanja! Saliu: Mos paragjykoni, është bërë për sigurinë fëmijëve

  Vazhdon ngjyrosja e bankinave të betonit te Çaircanja në Çair. Zëdhënësi i Qytetit të Shkupit Valon Saliu në facebook...

  Ndërroi jetë një i burgosuri në burgun e Idrizovës

  Një i dënuar në burgun e Idrizovës mbrëmë ka ndërruar jetë në Klinikën e Shkupit, bën të ditur policia. “Gjatë...

  Tërmet i madh më Iran, raportohet edhe për viktima

  Një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter ka goditur Iranin, raporton Tv 21. Sipas njoftimit të përfaqësuesve të organizatave humanitare...

  Lëvizje jashtë kufijve, këto janë rregullat për qytetarët e Maqedonisë dhe Kosovës

  24/05/2020  Ambasada Shqiptare në Zvicër ka njoftuar qytetarët se transporti tokësor kërkon pëlqimin paraprak të shtetit tranzit. Fjala bie nëse...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -