More

  Rikthehet dhuna në fudboll, rrihet keq referi

  - Marketing -

  Një ngjarje aspak normale ka ndodhur në Maltë. Ndeshja e futbollit ka degraduar në akte dhune, duke lënë me pasoja të rënda njërin nga arbitrat anësorë. I revoltuar nga vendimet, lojtari Antoine Camilleri I ekipit Sennat FC nuk ka mbajtur nervat, duke bërë që pas ngjarjes të marrë edhe dënimin e merituar.

  Gjithçka ndodhi në fundin e lojës, teksa një prej lojtarëve ishte duke marrë ndihmën mjekësore. Lojtarit Camilleri nuk I ka dalë e keqja nga një vendim i minutave të shkuara, duke shfryrë dufin te anësori.

  Mes sharjeve dhe shtyrjeve, kryesori I takimit e ka përjashtuar lojtarin me kartonine  dytë të verdhë. Kaq ka mjaftuar që të niste “lufta”, me numrin shtatë të Sannat që ka bërë për spital anësorin. Kjo situatë ka zgjatur për minuta të tëra, duke u dashur ndihma e personave të stafit për të larguar Camillarin. Për këtë gjë, lojtari ka një padi në organet kompetente dhe pret vendimin e Gjykatës të hënën.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  136 të infektuar me Kovid-19, 132 të shëruar dhe 6 viktima

  Në 24 orët e fundit janë kryer 991 testime ndërsa janë regjistruar 136 raste të reja me Kovid-19 në...

  Bombë “bërthamore”: Zaev merr reket prej 6 milion eurosh! (VIDEO)

  Një tjetër bombë e re është publikuar për ish kryeministrin Zoran Zaev e cilësuar kësaj rradhe si ” bomba...

  Bekim Jashari e Ramiz Lladrovci përkrahin Ali Ahmetin për Kryeministrin e parë shqiptar

  Kryetarët e komunave emblematike të Kosovës, të Skenderajt dhe Drenasit, z. Bekim Jashari dhe z. Ramiz Lladrovci, kanë një...

  Ali Ahmeti nga Kuvendi: Këtu do ta zgjedhim kryeministrin shqiptar, votoni 9

  Të nderuara media, i nderuari kandidat për kryeministër, të nderuar kandidatë për deputetë, të dashur qytetarë, motra dhe vëllezër Fushatën...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -