Home / DËRVENI / Rinia e Gllumovës në aksion humanitar

Rinia e Gllumovës në aksion humanitar

Sot Rinia e Gllumovës shpërndau 80 pako me ushqim nga Shoqeata Humanitare”Kalliri i Mirsis”ne krye me udheheqsin per Komunen e Sarajit Z. Afrim Demiri Te cilat pako dote shperndahen ne ditet ne vijim ne disa Fshatra si:Saraj, Gllumov, Matk, Shishov, Gercec, Krushopek, Arnaqi posht nalt,dhe Llok.
Pakot dote shperndahen ne familje me jetima, dhe ata ne nevoj.
Allahu ju shperbleft.

#NdihmoEdheTi

 

About Derveni Info

Check Also

Ademi në Konferencën për Programin e reformave ekonomike

Ministri i Arsimit Arbër Ademi mori pjesë në Konferencën për Programin e reformave ekonomike 2020-2022, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *