More

  Ronaldo bëhet futbollisti i parë që fiton një miliard dollar gjatë karrierës

  - Marketing -

  Cristiano Ronaldo fitoi 105 milionë dollarë brenda 365 ditëve të fundit, mes 1 qershorit 2019 deri në 1 qershor 2020, zbuloi Forbes kur publikoi listën e 100 sportistëve më të paguar në botë.

  Në atë listë, portugezi renditej në vendin e dytë pas tenistit zviceran, Roger Federer.

  Por, në një listë tjetër të publikuar së fundi, Ronaldo është futbollisti i parë që fiton 1 miliard dollarë gjatë karrierës së tij, raportoi Forbes të enjten.

  Forbes thotë se ylli 35 vjeçar i Juventusit është vetëm sportisti i tretë pas Tiger Woods dhe Floyd Mayweather që arrin fitime prej 1 miliard dollarë derisa ende vazhdon të jetë aktiv në sport.

  650 milionë dollarë Ronaldo i ka fituar vetëm nga pagat gjatë karrierës së tij, dhe pjesa tjetër vjen nga aktivitetet jashtë fushës.

  Ronaldo gjithashtu është personi më i ndjekur në botë në Instagram, me 222 milionë ndjekës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bilall Kasami e mbush Tetovën me billbordat “можеме” 

  Koalicioni multietnik “можемe” si asnjëherë më parë dhe akoma i hershëm për shkak të kontradiktave të mëdha midis shqiptarëve...

  Thaçi: Shqiptarët duhet të përkrahin demokracinë konsensuale si zgjidhje e vetme e problemeve

  Ditën e djeshme, PDSH mbajti takime në Ropalcë, Mateç, Llojan dhe kulminoi me tubimin në Sllupçan të Komunës së...

  Kasami premton: Terminal doganor në pikën kufitare në Jazhincë, kjo do të përshpejtojë zhvillimin ekonomik

  Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, së bashku me kandidatët për deputetë, ka mbajtur konferencë për media në pikën...

  BDI: Shkarkimi i Arben Ziberit për shkak mbiemrit të tij flet për urrejtjen latente etnike të partive politike maqedonase

  Shkarkimi i Drejtorit të Qendrës së Shëndetit Publik është një veprim i  turpshëm i hakmarrjes politike dhe urrejtjes latente...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -