More

  Rreth-rrotullimi në Saraj. Kur mund të ndërtohet?!


  Banorët e fshatrave Kondovë, Sfillare, Rashçe dhe Radushë po i humbin shpresat për zgjidhjen e problemit me rrethrotullimit të premtuar në hyrje të Sarajit. Ata gjatë lëvizjes së tyre për në Saraj dhe anasjelltas në mungesë të një rreth rrotullimi duhet të përshkojnë dy kilometra rrugë shtesë. Në të shumtën e rasteve për t’ju shmangur kilometrave shtesë ata bëjnë shkelje në trafik, që jo rrallëherë u kushton me gjobë në vlerë deri më 300 euro.


  Banorët e fshatrave të lartpërmendur shprehen të revoltuar dhe kërkojnë zgjidhje urgjente, por si duket premtimi i dhënë parazgjedhorë do të mbetet vetëm në fletushkat parazgjedhore.

  Zgjidhje për këtë problem të kahmotshëm duket se nuk mund të gjindet as nga Qyteti i Shkupit, nga ku thonë se ky premtim ishte dhënë nga kryetari i komunës së Sarajit.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Në 24 orët e fundit, 1160 raste të reja dhe 30 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoni

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2864 testime ndërsa janë regjistruar 1160 raste...

  VMRO vërshon rrugët e Shkupit

  VMRO-DPMNE-ja opozitare sonte mban protestë me automobila, për, siç kumtoi partia, “mbrojtjen e linjave kombëtare të kuqe të cilat...

  Cërvenkovski sulmon Zaevin

  Ish-Presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski, pas 7 vitesh heshtjeje në skenën politike, sot për herë të parë ka reaguar...

  Deputeti Kamberi shpalos flamurin shqiptar në Parlamentin Serb, Daçiq reagon ashpër!

  Në këto momente po vazhdon seanca e parlametit të Serbisë ku përsëri deputeti shqiptar ka shkaktuar “termet” të vërtet...