More

  Rruga nr.3 në Saraj në gjendje të mjerueshme

  - Marketing -

  Edhe pse Saraji eshte nje nder 10 komunat e kryeqytetit, infrastruktura lokale eshte ne gjendje te mjerueshme.  Lexuesit tane panderprere na parqesin hallet dhe problemet e shumta me infrastrukturen, te cilat siç thone ata disa here ia kane percjelle edhe organeve kompetente gjegjesisht Komunes se Sarajit, por duket se ata nuk nderrmarin masa.

  Ne gjendje mizore duket se eshte edhe rruga nr.3 e cila gjendet ne qender te Sarajit. Ata bejne apel qe kjo ruge sa me shpejte te rregullohet ose do te nderrmarin masa me radikale. Gjithashtu ata mbeten me shprese se Komuna e Sarajit nuk do vazhdoje te bleje vetura te reja qe vlejne miliona denare, por do te merret me zgjidhjen e halleve te banoreve te Sarajit.

   

  /derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Policia në aksion, arreston një person në Kondovë

  Para pak çastesh policia ka rrestuar një person në hyrje të Kondovës, njoftohet se personi ka sulmuar fizikisht një...

  Së shpejti hapen lokalet në Maqedoni. Ja detajet..

  Nuk janë definuar masa të reja, është biseduar vetëm për hapjen e mundshme të kafeterive, ndërsa ora policore vazhdon...

  Krushopek: Banorët me vetinicijativë rregullojnë infrastrukturën

  Banorët e Krushopekut duket se kanë vendosur që infrastrukturën e fshatit ta rregullounë vet pa pritur investime nga organet...

  Maqedoni: S’ka marrveshje për datën e zgjedhjeve

  Liderët politik nuk u morën vesh për datën e zgjedhjeve. Kreu i LSDM-së Zaev insiston për zgjedhje më 21...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -