Home / LAJME / Sa vite burg kërkon prokuroria për ish- ministrin Saimir Tahiri?! Sot jepet pretenca

Sa vite burg kërkon prokuroria për ish- ministrin Saimir Tahiri?! Sot jepet pretenca

Mëngjesin e sotëm ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u fut në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda ku po zhvillohet seanca e radhës, aty ku Prokuroria pritet të japë pretencën.

Sot pritet të mësohet se sa vite burg do të kërkojë organi i akuzës për ish-ministrin e Brendshëm.

Ai së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor i Policisë së Vlorës, Sokol Boden, ish-oficer policie dhe Gjergj Kohilën ish-oficer policie, akuzohen për “trafikim i narkotikëve” në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal, “kryerja e veprave penale nga organizata kriminale”, “grup i strukturuar kriminal”.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e ish Ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri për gjykim të shkurtuar.

About Derveni Info

Check Also

Familja Hasani bëhet me shtëpi të re, nga Zvicra në Saraj me motor, për t’ua dhuruar çelësat

Familja Hasani nga Saraji i Shkupit u bë me shtëpi të re. Ata paraprakisht kanë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *