More

  Saraj: I gjith fshati për 1 javë pa rrymë


  Ndonëse temperaturat në këtë periudhë kanë shkuar në minus gradë celcius, një pjesë banorëve të fshatit Sfillare të Poshtme në Komunën e Sarajit përballen me mungesë të energjisë elektrike.

  Qytetarët përmes një denoncimi që kanë shkruar në adresë të portalit Zyrtare.net ankohen se tash e disa javë janë pa energji elekrike. Sipas tyre ekipet e EVN-së edhe pse shihen duke qarkulluar nëpër fshat dhe se shpesh i kanë njoftuar se po punojnë në riparimin e këtij defekti, kjo gjë nuk ka ndodhur dhe se ata sërish vazhdojnë të mbesin pa energji.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  A ka “bomba” që zbardhin të vërtetën për “Monstrën”?!

  Shpresat për zbardhje të plotë të rastit “Monstra” ishin të mëdha para se në pushtet të vijë kryeministri Zoran...

  Shilegov: Plani i Detajuar Urbanistik (PDU) tashmë është miratuar, as unë e as Bexheti nuk mund të vendosim për Treskën

  Plani i detajuar urbanistik për zonën afër liqenit Treska tashmë është miratuar dhe ajo që po ndodh aktualisht atje...

  Banorët e Kondovës ankohen për mungesë të energjisë elektrike, kërkojnë zgjidhje urgjente nga EVN-ja

  Tashmë dy muaj një pjesë e banorëve të fshatit Kondovë të Komunës së Sarajit po përballen me mungesë të...

  Rexhepi inspekton punimet e urës në Kumanovë

  Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi ka inspektuar punimet e urës në Kumanovë. Me këtë rast Rexhepi është shprehur...