More

  Saraj: Policia mbrëmë dënoi 166 vozitës


  Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditë së djeshme (19.11.2020) ka vazhduar me kontrollet e shtuara. Në territorin e Sarajit janë shqiptuar gjithsejtë 166 gjoba, mes të cilave për ngasje të makinës pa patentë shoferi 26, për makinë të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta 19, për mosmbajtje të maskës 14.

  Aktivitetet e shtuara të policisë do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj nga MPB-ja apelojnë deri tek të gjithë vozitësit që të respektojnë rregullat që të kontribuojnë për siguri më të madhe në trafik.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Izet Mexhiti: Festa ka më shumë kuptim kur jemi bashkë!

  Deputeti Izet Mexhiti, mori pjesë në vënien e gurthemelit të objektit të ri administrativ në kuadër të stadiumit të...

  BDI organizon akademi solemne kushtuar 28 Nëntorit

  Shqiptarët ndonëse të ndarë në territore, janë  të bashkuar drejt synimit të tyre,  integrimit në strukturat euroatlantike. Kjo u...

  Hidhet gurthemeli i shkollës në fshatin Cerovë të Zhelinës

  Sot, për hirë të 28 Nëntorit - Ditës e Flamurit Kombëtar, është hedhur gurthemeli i objektit të ri i...

  Bastisje në Kondovë dhe në Shkup, policia arreston dy persona

  Policia e rajonit të Gjorqe Petrovit, me vendim paraprak të gjykatës dje ka kryer bastisje në Shkup dhe Kondovë,...