More

  Saraji së shpejti edhe me klub të atletikës

  - Marketing -

  Atletja e mirnjohur nga Saraji, Drita Islami ka paralajmëruar themelimin e një klubi të atletikës në Saraj. Ajo në një postim në rrjetet sociale shkruan: “Së shpejti Klub i Atletikës “Saraj” ku fokusi do të jet kryesisht tek fëmijët, qëllimi jonë është që ti kyçim fëmijë në sportin e Atletikës e cila është edhe pregaditje bazike për cdo Sport tjetër.
  Tē praktikosh sportin përmirëson aspektin psikologjik dhe cilësinë e jetës së njeriut në pergjithësi, fëmijët duhet të marrin pjesë në sporte jo për sukses dhe rezultate të menjëhershme, por për të zhvilluar aftësitë e tyre fizike dhe intelektuale.”

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sulejman Rexhepi: Nëse qeveria nuk na i jep ndihmat, do ta bëjmë këtu Bangladesh me Koronavirus (Video)

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, ka kerkuar nga qeveria që tia ndajë BFI-së pjesën e saj të...

  Hoxha: Gjatë fundjavës do të punojnë markete që do t’u shërbejnë qytetarëve me porosi online

  Në rast nevoje për furnizim me barna por edhe me produkte ushqimore gjatë fundjavës kur edhe do jemi në...

  Edhe një shqiptar ndërron jetë nga koronavirusi në SHBA

  Një shqiptar e ka humbur jetën nga koronavirusi në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Bëhet fjalë për Jani...

  Rama e nis ditën me fjalët e shenjta nga Kurani

  Kryeministri shqiptar Edi Rama e ka nisur ditën sot me disa fjalë të shenjta nga Kurani. Ashtu si çdo mëngjes,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -