More

  Saraji, Studeniçani, Haraçina me më pak raste me Kovid-19

  Saraji, Studeniçani, Haraçina dhe Shuto Orizarja janë komunat e Shkupit me më pak raste të të infektuarëve me Kovid-19, në krahasim me komunat e tjera si Aerodromi, Qendra, Karposhi, Kisela Voda, ku janë regjistruar shifra rekorde.

  Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në këto komuna ka shifra njëshifrore prej 5 deri në 16 pacientë të prekur nga ky virus si raste aktive, përcjell Derveni.info. Në Shkup deri tani janë infektuar 10.169 veta, ndërsa 2751 janë raste aktive.

  Komuna Aerodromit është rekorde me 552 raste aktive, Qendra me 454, Karposhi me 446, Kisela Voda me 310, Gazi Baba me 307, Gjorçe Petrov me 2202, Çairi me 123, Buteli me 113.

  Ndërsa me më pak raste janë Studeniçani me 5, Haraçina me 9, Saraji 16, Shuto Orizarja me 16, Ilindeni 44, Sopishte 22, Çuçer Sandevë 10, Petrovci 19.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  MAQEDONI E VERIUT: USHTARËT DO TË KUJDESEN PËR SIGURINË NË SPITALE

  Pjesëtarët e Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, të paarmatosur, do të ndihmojnë institucionet dhe punonjësit shëndetësorë në...

  Tetovë: Paraqiten grabitës të armatosur me maska

  Dy persona me maska dhe armë kanë vjedhur para nga një bastore në fshatin Tearcë të Tetovës. Policia nuk...

  UNT: Mr. Blerant Ramadani prezantoi punimin me temë: “Gjenerimi i vitit tipik meteorologjik për implementim në sistemet fotovoltaike”

  Universiteti "Nënë Tereza" në Shkup vazhdon me organizinin e “Brown Bag Seminar Series" si një praktikë e re pranë...

  Zv/ministri Bekim Rexhepi, takoi ekspertin e administratës Aleksandars Antonovs

  Zv/ministri i Transportit Bekim Rexhepi sot zhvilloi takim pune me Aleksandrs Antonovs, ekspert i analizës funksionale dhe riorganizimit shtetëror,...