More

  SAShK-u vendosi të shkojë në grevë të përgjithshme

  - Marketing -

  Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SAShk) sot ka bërë të ditur se do të shkojë në grevë të përgjithshme, pasi për kryesinë nuk është e pranueshme rritja prej 10 për qind e propozuar nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV).

  Në seancën e sotme të Këshillit të SAShK-ut, është kumtuar se greva e përgjithshme do të jetë më 11 nëntor të 2019-s, ndërkohë 15 ditë kanë paralajmëruar për pajtim.

  Kjo vjen pasi sindikalistët kanë kërkuar rritje të pagës më shumë se 10 për qind, nga janari i 2020-s, e jo siç propozoi Qeveria e RMV-së, nga 10 për qind nga muaji prill i 2020-s.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Moti për ditët në vijim

  Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se gjatë dy ditëve në vijim do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale...

  Hiqet ora policore. Ja vendimi i fundit i Qeverisë

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e mbajtur sot miratoi këto vendime: - Hiqet ora policore duke...

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm Alsat2020-05-26T15:54:37+02:00 Fshatrat Bukoviq dhe Llaskarcë të Komunës së Sarajit me dekada...

  Zyrtare: Rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut

  Edhe zyrtarisht po rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut. Federata e Futbollit maqedonase ka konfirmuar se sporti më i shikuar...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -