More

  Sebahate Skenderi nga Shishova, zgjidhet si nxënësja e gjeneratës në Medresenë “ Isa Beu “ në Shkup

  Sebahate Skenderi është zgjedhur si nxënësja e gjeneratës ose nxënësja më e mirë në gjeneratën e saj në medresenë Isa Beu në Shkup, paralelet e vajzave, shkruan Almakos.

  Sebahatja është një nxënëse e shkëlqyeshme, shkurtimisht kjo është biografia e saj:

  Sebahate Skenderi ka kryer shkollën fillore në shkollën “Sami Frashri”, 5 vite në fshatin Shishovë dhe 4 vite në fshatin Gllumovë. Pastaj regjistrohet në medresenë “Isa Beu”. Njeh gjuhën angleze dhe turke, ndërsa është e certifikuar nga Instituti Junus Emre si dhe ka diplomë sipas stafit të U.Te Cambrige.

  Është duke vijuar mësimin e Kur`anit përmendsh.

  Këtë vit ka përfunduar edhe vitin e katërt në medrese me nota të shkëlqyeshme ku nga profesoreshave të paraleleve të vajzave në Shkup si dhe drejtorit të medresesë, në mesin e 50 nxënësve tjera, zgjidhet si nxënësja më e mirë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Brava: Regjistrimi të mos krijoj realitetin, por të regjistroj realitetin

  Në shoqëritë multietnike sipas Muhedin Bravës nga Aleanca për Shqiptarët, regjistrimi si proces statistikor nuk mund t’i shmanget edhe...

  Bexheti: Nuk është e vërtetë se tek liqeni Treska do të ndërtohet Qendër tregtare

  Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexhiti, sot në një prononcim për ‘Sloboden pecat’ hodhi poshtë si të pavërteta...

  Aksion i madh policor në Vizbeg !!!

  Një aksion i madh policor po zhvillohet sonte në Vizbeg. Jozyrtarisht, në cak të arrestimit janë disa anëtarë të një...

  Muki para 3 viteve: Elhamduliah, të akuzarit e Monstrës së shpejti do të lirohen

  Ish deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri para tre viteve u shpreh se drejtësia e rastit Monstra po rikthehet në...