More

  Sela kërkon nga BE-ja masa të forta për të vendosur shtetin ligjor në Maqedoninë e Veriut

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, nëpërmjet një shkrimi autorial në “New Europe”, ka folur për zhvillimet e fundit në Maqedoninë e Veriut.

  Ai ka folur poashtu edhe pë rastin “Zhvatja”, që sipas tij ka kthyer drejtësinë në pikën zero.

  Sela thekson se kjo ngjarje nuk ka qenë e befasishme.

  Kreu i ASH me këtë rast kërkon një mision ndërkombëtar për të përfunduar çkapjen e shtetit në Maqedoninë e Veriut.

  Zijadin Sela nga Bashkimi Evropian kërkon masa të forta për të vendosur shtetin ligjor në Maqedoninë e Veriut.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  ASH dhe Alternativa pa vendim për tryezën e Ahmetit

  Aleanca për shqiptarët dhe Alternativa nuk kanë marrë vendim gjatë takimit të sotëm koordinues për ftesën e liderit të...

  SHBA, shpërthim i fuqishëm në Baltimore (VIDEO)

  Një “shpërthim i madh gazi” shkatërroi plotësisht banesat në një lokacion në qytetin Baltimore në SHBA. Autoritetet njoftuan se...

  Vjen përforëcimi i radhës, Elvin Yunuszada

  Skuadra e FC Shkupi tani më ka zyrtarizuar edhe një përforcim, bëhet fjalë për qendër mbrojtësin nga Azerbajxhani, Elvin...

  Zaevi i do shqiptarët të nënshtruar ndaj tij, e jo të bashkuar rreth idealit

  Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev i pyetur nga TV21 ka komentuar ftesën e liderit të Bashkimit...