More

  Serbia kërcënon me luftë. Ja si përgjigjet ministri i mbrojtjes së Kosovës

  Pas deklarimeve të Vuçiçit ku ai kërcënoi me luftë të mundshme në Ballkan, ka reaguar Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës Anton Çuni. Ai në profilin e tij në Facebook para pak kohe ka postuar një foto të ushtarëve të UÇK-së para një autoblinde serbe të djegur gjat luftës së vitit 1999.

  Ja postimi i tij i plotë:

  “Fare nuk jemi të interesuar për luftë, duam të jetojmë në paqe, por nëse lufta është e pashmangëshme, ne si çdo herë do të fitojmë.
  Mos e harroni ferrin e Koshares!”

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Izet Mexhiti: Festa ka më shumë kuptim kur jemi bashkë!

  Deputeti Izet Mexhiti, mori pjesë në vënien e gurthemelit të objektit të ri administrativ në kuadër të stadiumit të...

  BDI organizon akademi solemne kushtuar 28 Nëntorit

  Shqiptarët ndonëse të ndarë në territore, janë  të bashkuar drejt synimit të tyre,  integrimit në strukturat euroatlantike. Kjo u...

  Hidhet gurthemeli i shkollës në fshatin Cerovë të Zhelinës

  Sot, për hirë të 28 Nëntorit - Ditës e Flamurit Kombëtar, është hedhur gurthemeli i objektit të ri i...

  Bastisje në Kondovë dhe në Shkup, policia arreston dy persona

  Policia e rajonit të Gjorqe Petrovit, me vendim paraprak të gjykatës dje ka kryer bastisje në Shkup dhe Kondovë,...