More

  Sh.K.A “Shqiponjat” fitoi dy çmime në Festival


  Shoqeria Kulturo-Artistike Shqiponja Shkup realizoi me shum sukses pjesmarrjen në Festivalin Kombëtar të këngëve dhe Valleve “AFRIM GASHI 2020” ku arriti të fitoje dy çmime:
  * KOREOGRAFIA MË E MIRË🏅🏅
  * VENDI I TRETË 🏆🏆

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Policia ndërpret dasmën e madhe në mes pandemisë

  Në fshatin Zdunje të Gostivarit policia ka ndërprerë një ahneg familjar për shkak se janë shkelur protokollet e miratuara...

  Dita e Alfabetit, pushteti uron-opozita kritikon

  Në ditën e alfabetit shqip, figurat politike dhe krerët shtetëror adresuan urimet e tyre. Zëvendëskryeministri, Artan Grubi tha se...

  Bora e parë mbulon pullazet e një fshati të Shkupit

  Sonte ka filluar bora e parë në rrethinën e Shkupit. Fotot e dërguara nga lexuesit e derveni.info nga Karadaku...

  Presidenti Meta viziton Dibrën

  Sot me rastin e 111 vjetorit të Kuvendit të Dibrës Presidenti i R.Shqipërisë Ilir Meta vizitoi qytetin e Dibrës....