More

  Sh.m.q.sh “Marija Kiri Skllodovska” fituese e projektit…

  - Marketing -

  Sh.m.q.sh “Marija Kiri Skllodovska” është bërë sinonim për suksesin. Dëshmitë janë të shumta, kurse kjo e ditës së sotit ishte vetëm se kurorizimi i të gjitha proekteve të cilat janë në numër pesëmbëdhjetë (15).

  Sot kjo shkollë ishte fitues i projektit “Sfidë për hulumtuesit e rinjë”, proekt i mbështetur nga Fondi për Inovacione, program i Ministrisë për Arsim dhe Shkencë.
  Proekti ka të bëjë me testimin dhe analizën e ujit të Lumit Vardar.

  I gjithë ky proekt do zgjasë 3 muaj ku pjesëmarrës do jenë nxënësit e kësaj shkolle nën mentorimin e profesorit Ejup SADIKI (profesor i Kimisë)

  Vlenë të theksohet se nga tetëdhjetë e tetë (88) shkolla të mesme në Republikën e Maqedonisë së Veriut të cilat njëherit ishin konkuruese vetëm katërmbëdhjetë (14) një ndër ta ishte edhe kjo shkollë.
  Proekti jonë u cilësua si më inovativi dhe u rangua në Top 3 proekte më Inovative.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sheqerinska fotografohet me emblemën e UÇK-së

    Zëvendëskryeministrja e Maqedonisë së Veriut dhe Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinksa e shfaqur në një foto të shkrepur me...

  Sulejman Rexhepi thotë se jep dorëheqje nga udhëheqja e BFI-së

  Edhe pse u njoftua opinioni para disa ditëve se Riaseti i BFI-së ka shkarkuar Sulejman Rexhepin nga kreu i...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me periudha të diellit. Gjatë pasdites dhe në fund të ditës do...

  Bërns: Fluturimi i aroplanëve për mirëseardhje në NATO shprehje e mbështetjes sonë të përhershme

  Fluturimi i aeroplanëve ushtarak amerikan sot mbi  Shkupin është shpehje e mbështetjes sonë të përhershme për Maqedoninë e Veriut...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -