More

  SHBA, shpërthim i fuqishëm në Baltimore (VIDEO)

  Një “shpërthim i madh gazi” shkatërroi plotësisht banesat në një lokacion në qytetin Baltimore në SHBA. Autoritetet njoftuan se një person ka humbur jetën, disa janë plagosur ndërsa të paktën një preson besohet se ka mbetur i bllokuar në rrënoja.

  Shumë zjarrfikës janë parë në skenën e katastrofës, ku shpërthimi i gazit natyror i shndërroi shtëpitë në grumbuj rrënojash dhe copa mbeturinash. Ndërkohë ekipet e shptimin po vazhdojnë të kërkojnë për të mbijetuar.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Jankullovska me pranga në duar dërgohet në gjykatë për seancë gjyqësore

  Ish ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankulloska, e cila pardje u dërgua për vuajtje të dënimit në burgun...

  KUVEND:SOT DISKUTOHET PËR VENDIMET GJATË GJENDJES SË JASHTËZAKONSHME

  Propozimi i vendimeve për përcaktim të ekzistimit të gjendjes së jashtëzakonshme të miratuar nga presidenti i Republikës së Maqedonisë...

  Regjistrohen 870 raste të mosmbajtjes së maskës në Maqedoni

  Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga...

  Komuna e Sarajit: Përfundojnë procedurat për Liqenin Treska

  Komuna e Sarajit është në fazën finale të procedurave administrative për Liqenin e Treskës dhe më pas të fillojë...