More

  Shembët dheu në autostradën “Ibrahim Rugova”, shoferët mbesin të bllokuar në trafik 

  Autostrada “Ibrahim Rugova”, pjesa nga Prizreni në drejtim të Suharekës, është bllokuar për qarkullim automjetesh, raporton IndeksOnline.

  Shkak është shembja e dheut si pasojë e reshjeve të mëdha të borës dhe shiut dhe një aksident i ndodhur pikërisht në atë vend.

  Shoferët kanë mbetur të bllokuar prej disa orësh, ndërsa kërkohet intervenim për të zhbllokuar rrugën.

  https://www.facebook.com/watch/?v=209260287523046&t=11

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Xho Bajden e dha betimin si presidenti i 46-të amerikan

  Uashington, 20 janar – Me dorën e shtrirë në Biblën 127 vjeçare, që e mbante bashkëshortja e tij Xhil,...

  13 viktima dhe 72 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 793 teste, ndërsa janë regjistruar 72 raste...

  Përfundon pushimi dimëror për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme

  Për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme sot është dita e fundit e pushimit dimëror që zgjat nga...

  Inaugurohet zgjerimi dhe rindërtimi i ndërtesës komunale në Saraj

  Zgjerimi dhe rindërtimi i ndërtesës komunale me Saraj u bë përmes Projektit për Përmirësimin e Shërbimeve Komunale – MSIP...