More

  Shembull i mirë

  - Marketing -

  Fshati Rashçe, me berberin më të talentuar në Derven

  Ndonëse të gjithë jemi koshient që berberi i ri Enis Bakiu, shumë shpejt u ngjit në piedestalin e merituar. Sigurisht që, pjesë e këtij suksesi është puna dhe talenti i tij.

  Tashmë banorët e fshatit Rashçe, por jo vetëm, kanë krijuar besimin e duhur tek duart e mjeshtërit Bakiu dhe kjo detyrimisht krijon siguri në punën që ai bën.

  Mes të tjerash, berberi Enis Bakiu thekson se: “Në radhë të parë ndjehem i lumtur, që po punoj dhe veproj në vendin ku jam lindur. Gjithkush duhet të krijoj dhe të punoj për vendlindjen e tij. Megjithatë mua këtë mundësi ma dha profesioni i floktarisë. Sot, kam një besim tek banorët e Dervenit e më saktë fshatit rashçe ku edhe po punoj. Sigurisht që, një rrugë të tillë nuk është e lehtë që për ta krijuar dhe aq më tepër për të pasur një ecuri konstante. Por, unë punën time e bëj me kënaqësinë më të madhe për ty shërbyer vendlindjes dhe banorëve të Dervenit. Puna e mirë gjithmonë shpërblehet”

  Me ambicje të tilla, sot Enis Bakiu po merr hapa të sigurt dhe me shumë përgjegjësi që të nxjerr edhe “nxënësit” e tij të parë. Kjo tregon mbi të gjitha një nga arritjet më të mëdha të tij.

  Ne i urojmë punë të mbarë dhe shumë suksese në vazhdim.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Një Iftar modest në familjen e Hamëz Jasharit, vëllaut të Adem Jasharit!

  Muaji i Ramazanit është mundësi e mirë për afim dhe bashkim të familjarëve, në iftar. Këtë e kanë bë edhe...

  BFI i publikoi masat për faljen e Bajramit

  Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë së Veriut i ka publikuar disa masa për faljen e namazit të Fitër Bajramit,...

  A do fitojnë policët shpërblim prej 15.000 denarë?!

  Ministrja e Financave Nina Angellovska në konferencën e sotme për shtyp tha se propozimi i ministrit të Brendshëm Naqe...

  Drejtori i kopshtit zoologjik-Shkup: Shqiptarët janë indianë!

  Drejtori i kopshtit zoologjik të Shkupit, Gjorgji Galetanovski-Chombe, postoi një “like” në një postim në Facebook ku shkruante se...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -