Home / LAJME / Shënohet 18 vjetori i Marrëveshjes së Ohrit

Shënohet 18 vjetori i Marrëveshjes së Ohrit

Sot janë mbushur 18 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, më 13 gusht të vitit 2001 me të cilën u mbyll konflikti i armatosur dhe u arrit marrëveshja për avancimin e pozitës së shqiptarëve në shtet. Në manifestimin e mbajtur në organizim të Ministrisë për sistem politik kanë marrë pjesë drejtuesit më të lartë shtetëror dhe të partive politike si Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti ndërsa për rëndësisë e kësaj ngjarje ka folur zëvendëskryeministri Sadulla Duraku.

About Derveni Info

Check Also

Shënohet 4 vjetori i themelimit të Shkollës së Mesme SARAJ

Urime Dita e Alfabetit si dhe katër vjetori i themelimit të Sh.M.Q.Sh “Saraj”-Shkup. Është një …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *