More

  Shënohet 4 vjetori i themelimit të Shkollës së Mesme SARAJ

  - Marketing -

  Urime Dita e Alfabetit si dhe katër vjetori i themelimit të Sh.M.Q.Sh “Saraj”-Shkup.

  Është një ditë dhe një datë e veçantë për gjithë shqiptarët në botë Dita e Alfabetit të gjuhës shqipe, është një prej ditëve më të rëndësishme për kombin shqiptarë por edhe më specifike për Sh.M.Q.Sh “Saraj”- Shkup.

  Shkolla e Mesme e Qytetit të Shkupit “Saraj” ka shënuar përvjetorin e katërt të shkollës njëkohsisht edhe kremtimin e festës së 22 Nëntorit – Dita e Alfabetit.

  Me këtë rast Drejtori i shkollës theksoi “Jam i lumtur dhe njëkosisht i nderuar që jam mikpritës i kësaj mbrëmje madhështore, kur shënojmë 111 vjetorin e Kongresit të Manasirit dhe patronatin e katërt të shkollës sonë, të gjithë ju që me ardhjen tuaj e keni rritur vlerën dhe rëndësinë e këtij evenimenti dhe keni shfaqur respekt për shkollën tonë”.

  “Çdo gjë që thuhet në gjuhën Shqipe të shkruhet”
  Zoti le të bekon këtë ditë të shkronjave Shqipe .
  Urime Festat !

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  ANKETË e re nga Instituti Ndërkombëtar për Demokraci

  Koalicioni LSDM-BESA dukshëm është para VMRO-DPMNE-së, konkretisht 24.8 për qind ndaj 21.2 për qind. Kështu tregojnë rezultatet e anketës...

  Komisioni për Sëmundje Infektive vendos, nëse do të mbyllen sërish kufijtë me Kosovën dhe Serbinë

  Ministria e Shëndetësisë njofton se për shkak të zhvillimeve të fundit lidhur me gjendjen me koronavirusin në fqinjësi, Komisioni...

  Maqedoni/ 13 viktima dhe 173 raste të reja me COVID-19, 150 të shëruar

  Gjatë 24 orëve të fundit prej 1653 testimeve të realizuara, 173 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Fatkeqësisht brenda 24 orëve...

  Thaçi: Me PDSH-në në qeveri, do të ketë funksionim të plotë të institucioneve publike

  Dje, kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi bashkë me bartësin e listës në zonë 5, Vasfi Doko dhe kandidaten për...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -