More

  Shermine Mahmuti, zgjidhet kryetare e Forumit të Gruas në Saraj

  - Marketing -

  Forumi I Gruas I Bashkimit Demokratik për Integrim, Dega Saraj, ka zhvilluar Kuvendin Zgjedhorë, ku ka kaluar në një atmosferë shumë familjare dhe pozitive dhe për kryetare e Forumit të Gruas u zgjodh Shermine Mahmuti, nga Saraji.

  Shermine Mahumti, është zgjedhur me një mbështetje të madhe të anëtarëve. Ajo karrierën e saj e ka filluar si gazetare, ku ka punuar disa vjet, ndërsa tani është punësuar në Çerdhe private.

  Në fjalimin e saj, ajo tha se falë Zotit dhe falënderuese ndaj Kryesisë,  që në Saraj na u dha mundësia te kemi Forumin e pare te gruas BDI-Saraj, që pikërisht përmes shtyllës së shoqërisë konkretisht gruas te mund të ecim përpara, që grat e komunës së Sarajit  të tregojnë kualitetet e tyre institucionalisht por edhe të kërkojmë hakun e pozitës së gruas aty ku mendojmë se mungon. Jo që ka bëre pak BDI sa I përket pozitës se gruas në politik e në institucione e ne ngritjen e saj, kete e dëshmon edhe kuvendi I sotëm , por ne grat duhet te kyçemi edhe me shume, duhet te krijojme rrethana qe ne menyr dinjitoze ti shërbejmë popullit përmes institucioneve”, u shpreh Shermine Mahmuti,, kryetare e Forumit të Gruas.

  Ajo u shpreh se do të angazhohet për vetem një qëllim, t’ i zbardhim fytyren pozitës së gruas duke qenë të gjith  model pozitiv dhe t’I  zbardhim fytyren BDI-së dhe shqiptareve ku do që veprojm.

  BDI-Saraj, tani më është e kompletuar dhe e përgaditur pwr tw fituar zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 12 prillit të viti të ardhëshm.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Borxhlinjtë e NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi” – Shkup, mund të paguajnë borxhet pa interes, në këste

  Bordi i Drejtorëve të NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi” – Shkup, solli vendim për të shlyer kërkesat në bazë të...

  Moti për ditët në vijim

  Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se gjatë dy ditëve në vijim do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale...

  Hiqet ora policore. Ja vendimi i fundit i Qeverisë

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e mbajtur sot miratoi këto vendime: - Hiqet ora policore duke...

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm Alsat2020-05-26T15:54:37+02:00 Fshatrat Bukoviq dhe Llaskarcë të Komunës së Sarajit me dekada...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -